Symetryczne i powtarzalne struktury

Definiowane jest jako percepcja tekstur odbijających się wielokrotnie na ich własnej powierzchni w zawiły i symetryczny sposób, który jest spójny sam w sobie. Utrzymuje ten sam poziom szczegółowości, bez względu na to, jak uważnie próbuje się przyjrzeć zniekształceniu i zwykle pozostaje najbardziej widocznym w polu widzenia peryferyjnego. Zwykle objawia się chropowatymi teksturami, takimi jak trawa, dywany, kora drzew i asfalt.

Podczas tego stanu, jeśli ktoś wpatruje się w ustalony punkt, symetryczne powtórzenie tekstury może stopniowo wzrastać i dalej teselować w bardziej złożone formy. Jednak ten postęp złożoności zwykle powraca do stanu wyjściowego.

Powtarzanie symetrycznej tekstury często towarzyszą inne zbiegające się efekty, takie jak poprawa rozpoznawania wzorów i przekształcenia w sposób, który może skutkować pojawieniem się ogromnej liczby abstrakcyjnych form i obrazów osadzonych w symetrii. Najczęściej wywoływane jest pod wpływem łagodnych dawek związków psychedelicznych, takich jak LSD, psilocybina i meskalina. Jednak może również występować rzadziej pod wpływem niektórych stymulantów i dysocjacji, takich jak MDMA czy 3-MeO-PCP.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Czy wiesz że...

psy trance to najpopularniejszy gatunek muzyki użytkowników grzybków i lsd (29% i 38%)