Odwodnienie

Odwodnienie można opisać jako nieprzyjemne uczucie suchości w ustach i uczucie ogólnego pragnienia spowodowane brakiem spożycia wody. Nieleczone odwodnienie zwykle powoduje majaczenie, utratę przytomności, obrzęk języka i (w skrajnych przypadkach) śmierć. Formalna definicja odwodnienia definiowana jest jako nadmierna utrata wody w organizmie żywego organizmu, skutkująca towarzyszącym zaburzeniem procesów metabolicznych.

Na niższych poziomach odwodnienie wywołane substancją można ogólnie opisać jako uczucie stałego i nieprzyjemnego pragnienia, które wymaga popijania napoju, aby utrzymać poziom płynów i uniknąć nieprzyjemnej suchości w ustach. Na ekstremalnych poziomach (które zwykle występują tylko w przypadku używania środków deliriantycznych) odwodnienie może stać się tak silne, że osoba może mieć bolesną suchość oczu i błon śluzowych w sposób, który powoduje ogromne trudności w połykaniu.

Zatrucie wodą

Ważne jest, aby pamiętać, że niezależnie od tego, jak odwodniona osoba może się odwodnić pod wpływem jakiejkolwiek substancji, należy zawsze starać się i uważać, aby nie pić nadmiernie wody, ponieważ może to spowodować stan znany jako zatrucie wodne. Może to być potencjalnie śmiertelne i jest klasyfikowane jako zaburzenie funkcji mózgu, które pojawia się, gdy normalna równowaga elektrolitów w ciele jest wypychana poza bezpieczne granice przez nadmierne nawodnienie. Chociaż niezwykle rzadko, było kilka godnych uwagi zgonów, które były wyraźnie spowodowane nadmiernym spożyciem wody pod wpływem odwodnienia wywołanego przez narkotyki.

Przeciętna toksyczna dawka wody dla człowieka wynosi około dziesięciu litrów. Jednak zatrucia wodą można łatwo uniknąć, po prostu będąc tego świadomym i starając się popijać wodę, jednocześnie unikając spożywania niepotrzebnie dużych ilości.

Czy wiesz że...

71 % użytkowników MDMA słucha techna