Przyjemniejszy dotyk

Przyjemniejszy dotyk to ogólny wzrost zarówno intensywności zmysłu dotyku, jak i świadomości fizycznych doznań na ciele. Na najwyższym poziomie staje się to na tyle ekstremalne, że dokładną lokalizację i aktualne odczucie każdego zakończenia nerwowego na skórze można jednocześnie wyczuć i zrozumieć. W przeciwieństwie do tego, w trakcie normalnego, trzeźwego życia większość ludzi jest w stanie utrzymać jedynie świadomość doznań dotykowych, które są istotne w ich obecnej sytuacji.

Efekt ten może spowodować, że wrażenia dotykowe, takie jak dotykanie, przytulanie, całowanie i seks, znacznie się zwiększają pod względem przyjemności, jaką wywołują. Może jednak również powodować nadwrażliwość skóry, która powoduje, że te same odczucia stają się nieprzyjemne i przytłaczające.

Wzmocnieniu dotykowemu często towarzyszą inne zbiegające się efekty, takie jak spontaniczne odczucia cielesne i fizyczna euforia. Najczęściej wywoływane jest pod wpływem umiarkowanych dawek związków psychodelicznych, takich jak LSD, psilocybina i meskalina. Jednak może również wystąpić pod wpływem stymulantów, kannabinoidów i niektórych dysocjantów.

Czy wiesz że...

psy trance to najpopularniejszy gatunek muzyki użytkowników grzybków i lsd (29% i 38%)