Stymulacja

Stymulację można opisać jako wzrost poziomu energii fizycznej osoby, która jest interpretowana jako zachęcająca do wykonywania ruchu, efekty towarzyszące to bezsenność, zwiększony ruch, lepsze wykonywanie zadań, słowotok i ogólny ruch.

Na niższych poziomach stymulacja zazwyczaj przedstawia się bardziej jako zachęcana niż wymuszona. Można to opisać jako odczuwanie wyraźnej energii, ale w sposób czysto kontrolowany, który nie przytłacza osoby mimowolnymi ruchami, jeśli zdecyduje się przestać "ruszać". Często towarzyszą temu inne zbiegające się efekty, takie jak wzmocnienie motywacji, wzmocnienie analizy, przyśpieszenie myśli, wzmocnienie skupienia i tłumienie apetytu w sposób, który może spowodować wyraźny wzrost ogólnej produktywności danej osoby.

Na wyższych poziomach stymulacja zazwyczaj przedstawia się bardziej jako wymuszona niż zachęcana. Można to opisać jako skutki zwiększonej energii, które stają się tak wyraźne, że osoba nie będzie w stanie się zrelaksować i poczuje nieodpartą potrzebę wykonania jakiegoś fizycznego zadania. Często towarzyszą mu inne zbiegające się skutki, takie jak dezorganizacja myśli, tłumienie koncentracji, tłumienie pamięci krótkotrwałej, przyśpieszenie akcji serca, zgrzytanie zębami, czasowe zaburzenia erekcji, pocenie się i odwodnienie w sposób, który może prowadzić do wyraźnego zmniejszenia produktywności osoby.

Sprawdź to ▼

Czy wiesz że...

71 % użytkowników MDMA słucha techna