Szyfrowanie wiadomości i kupowanie anonimowo monero

Czego potrzebujesz?

Zamawianie

Można zamówić z zagranicy lub bezpośrednio z Polski. Market powinien posiadać escrow (wpłata leci do pośrednika, w razie problemów z sprzedawcą masz szansę na zwrot pieniędzy zakładając spór). Żeby znaleźć legitny market używajcie wielu żródeł (wykop, torowe fora, reddit itd.).

Minusy z zamawiania z Polski

Minusy z zamawiania z zagranicy

BHP

Policja nie ściga kupujących w detalu, ale jeśli nie będziecie przestrzegać podstawowych zasad możecie dostać wjazd na chatę lub wezwanie. Dlatego ważne jest przynajmniej te podstawowe BHP - jeśli zamawiasz hurtowe ilości oczywiście, wtedy to bhp powinno być wyższe.

Na kantorze możesz się zweryfikować, są kantory gdzie można kupić bez weryfikacji, gdy doładuwujesz portfel za 100zł, ale po co się jebać z tym. Kupujemy jakieś krypto na nasz portfel fizyczny, które jest dostępne na FixedFloat i jest tanie w przesyłaniu transakcji (w przypadku BitCoina płacimy około 50 zł za transakcje czym ejst zdzierstwem), LiteCoin (LTC) do tego się nada. Zamieniamy krypto na monero na stronie typu FixedFloat takich stron jest wiele. Na portfel online monero wchodzimy pod osłoną VPN, najlepiej nordvpn. Zalecam też zrobić z pełnej kwoty, którą mamy na portfelu monero 2 transakcje na nasz 2 portfel, ale zróbcie jak uważacie. Nie będę wchodził w szczegóły, w skrócie da się wysledzić monero poprzez transakcję (użyj google). Czyli (Portfel 1 - stan konta 0,20 XMR) ->2 transakcje 0,15 XMR, 0,05 XMR-> (Portfel 2). Mam nadzieję, że rozumiesz.

Możliwe przypały z Polski

Warto wiedzieć

Jeśli cię mają, znaleźli przy tobie 5 gram proszku do prania, pamiętaj, że nie masz żadnego obowiązku odpowiadać na pytanie o to gdzie to kupiłeś oraz nie musisz mówić jakie masz hasła. Najlepszym rozwiązaniem jest powiedzenie paru słów: Przyznaję się do posiadania. Nie będę odpowiadał na pytania. Substancję posiadałem na własny użytek. Nikomu nie zamierzałem udzielać. Nie jestem uzależniony (przy założeniu, że to prawda). Substancję posiadałem w związku z koniecznością leczniczą (przy założeniu, że to prawda). Wnoszę o umorzenie postępowania. Maksymalny czas zatrzymania to 48 godzin, więc tyle może ci grozić za nieułatwianie pracy policji. Policjant nie jest od udzielania porad prawnych. On ma za zadanie cię zatrzymać, przeszukać miejsce zamieszkania, rozpytać o to skąd masz proszek i ewentualnie ustalić to i przesłuchać.

Szyfrowanie wiadomości

Przeglądarka tor

Jak działa szyfrowanie wiadomości za pomocą PGP4usb?

Po otwarciu programu musimy stworzyć swój klucz.

Musisz wpisać swój nick którym będziesz się posługiwał na marketach, mail który będzie wyświetlany także ludziom, którzy dodadzą cie do listy, może być zmyślony, datę ważności klucza zaznaczamy na nigdy, ustawiamy silne hasło.

Po stworzeniu klucza, pojawi ci się on po prawej stronie, będzie przy nim widoczna ikona kluczy.

Teraz abyś mógł komuś wysłać zaszyfrowaną wiadomość, musisz uzyskać od niego publiczny klucz, wygląda on mniej więcej tak:

Kopiujesz jego CAŁY klucz i robisz tak jak poniżej:

Po dodaniu klucza, pojawi ci się on po prawej stronie na liście.

Żeby wysłać teraz do niego zamówienie lub tekst. Wpisujesz w białe puste pole.

Dodawaj ZAWSZE za każdym razem, pod koniec wiadomości swój klucz publiczny, aby sprzedawca mógł zaszyfrować swoją wiadomość do ciebie.

Teraz zaznaczamy dla kogo szyfrujemy tą wiadomość, a następnie klikamy szyfruj.

Kopiujesz twoją zaszyfrowaną wiadomość i wysyłasz sprzedawcy.

Teraz sprzedawca pierogów deszyfruje twoją wiadomość.

Sprzedawca widzi twoją wiadomość po odszyfrowaniu.

Sprzedawca dodaję cię do listy za pomocą wklejonego klucza publicznego.

Kupowanie anonimowo Monero

Potrzebne programy i strony:

Na początek przygotujmy nasze środowisko. Stwórzmy konto na kantorze (np. Swap.ly) i zweryfikujmy konto. Pobierzmy tora i stwórzmy sobie 2 portfele XMR. Musimy pamiętać o zapisywaniu seedów (losowych wyrazów) z portfeli. Inaczej nie zalogujemy się spowrotem na nasze portfele. Trzeba też pamiętać, że każdy, kto będzie miał dostęp do seeda, będzie mógł wejść na portfel i przelać kryptowalutę. Pobierzmy na swój komputer portfel LTC i stwórzmy sobie jeden portfel.

Zweryfikowanie konta na tym kantorze trwa do 48h. Po zweryfikowaniu konta kupujemy kryptowalutę LTC, wklejamy nasz adres z portfela LTC - znajdziecie go klikając zakładkę ODBIERZ (RECEIVE), następnie wybieramy czas wygaśnięcia na never. Opis i żądana kwota zostają puste. Klikamy NEW ADDRESS. Po prawej stronie wyświetli nam się nasz adres. Po wysłaniu przelewu kantor wyśle nam do 24h nasze LTC.

Photo

Po dostaniu LTC przechodzimy na stronę FixedFloat, chcemy wymienić LTC na XMR. Za każdą transakcję płacimy około 1 zł. Więc odejmijmy od naszej kwoty 0,002000 LTC. (na dzień dzisiejszy wychodzi około 2zł) Mając 0,05 LTC wpisujemy 0,048 LTC. Musimy jeszcze wkleić nasz adres portfela XMR. Wchodzimy przez vpn na nasz portfel Monero i kopiujemy adres. Wklejamy go na FixedFloat. Klikamy dalej. Teraz musimy wysłać LTC na adres który nam się pokazał. Kopiujemy go, wchodzimy na portfel LTC, klikamy zakładkę SEND, wklejamy adres i kopiujemy też kwotę która nam się pokazała na stronie. Wklejamy również kwotę i klikamy wyślij. Czekamy do 1h na przelew na portfel XMR.

Jak dostaniemy już nasze XMR na portfelu, warto jeszcze zrobić transakcję na nasz 2 portfel XMR, ale nie jest to wymagane.

Nie bawcie się w bitcoina bo to ścierwo. Za każdą transakcję płaci się z 50zł. W dodatku transakcje są widoczne. On nie jest anonimowy. W monero nie da się zobaczyć skąd przypływają pieniądze oraz gdzie wypływają. Monero górą :)

Photo

Czy wiesz że...

można włożyć blotter lsd pod napletka?