Transformacja

Transformacje definiuje się jako doświadczenie postrzeganej metamorfozy wizualnej, której przechodzą określone części środowiska zewnętrznego, gdy przechodzą w inne obiekty. Na przykład ludzie, którzy doświadczają tego efektu, często zgłaszają, że część ich otoczenia zmienia się w zupełnie inne rzeczy. Te transformacje mają ogromną różnorodność potencjalnych stylów artystycznych i różne poziomy szczegółowości, realizmu i animacji.

Te halucynacje mają charakter progresywny, co oznacza, że ​​powstają poprzez wyłanianie się ze wzorów lub obiektów, a następnie, w ciągu kilku sekund, obiekt płynnie dryfuje płynnym ruchem do całkowicie nowej formy. Jest to znacznie ulepszone i napędzane przez oddzielny efekt wizualny ulepszenia rozpoznawania wzorców. Powoduje, że niejasne bodźce i przedmioty przekształcają się w niewiarygodnie szczegółowe wersje tego, za co były postrzegane.

Na niższych poziomach proces transformacji może wymagać minimalnej koncentracji i skupienia, aby się utrzymać i będzie pojawiał się częściej w peryferyjnym polu widzenia. Utrata koncentracji na chwilę może spowodować, że obraz zniknie lub przejdzie w inny obraz. Trzymanie oczu nieruchomo zwykle zwiększa intensywność postępującej przemiany. Jednak na wyższych poziomach staje się to zupełnie niepotrzebne.

Warto zauważyć, że treść, styl i ogólne zachowanie transformacji często w dużej mierze zależy od stanu emocjonalnego osoby jej doświadczającej. Na przykład osoba stabilna emocjonalnie i ogólnie szczęśliwa będzie zwykle bardziej podatna na doświadczanie neutralnych i interesujących przemian. Natomiast osoba, która jest niestabilna emocjonalnie i ogólnie nieszczęśliwa, będzie zwykle bardziej podatna na doświadczanie złowrogich i wywołujących strach przemian, które mogą jeszcze bardziej zaostrzyć negatywne uczucia.

Czy wiesz że...

najwięcej użytkowników narkotyków znajduje się w grupie wieku 16-24